Aktualności

AndrzejLichota.pl | Aktualności

 • Felieton "Nowy Czas" - Londyn, nr. 12. Cytat, Tacyt czy that`s it?

  2015-11-05

  Cytując, można by rzec "nowego klasyka" tylko wtedy jednak, gdybym nie uważał go za matoła: "Polska istnieje tylko teoretycznie", wszystko staje się tak proste, że aż zrozumiałe.

  W ślad za ZLEW-em powinny powstać takie prawdziwie brzmiące partie jak Ryn-SZTOK, Spisek, POLEW, Kłamstwo czy  PółPRAWDA.
  Po 26 latach demokracji, pora dorosnąć i nazywać sprawy i partie po imieniu.

 • TeD i jego Fundacja

  2015-09-28

  W 2015 roku powstała Fundacja TeD której celem jest:
  działalność na rzecz młodych i uzdolnionych w zakresach sztuk plastycznych, muzyki i filmu.

  Wyszukiwanie młodych talentów

  Tworzenie „inkubatorów” rozwoju zdolności twórczych w których uzdolniona młodzież zostanie objęta opieką artystyczną i stypendialną

   

 • Piórem i Pazurem. Nr. 11. Jacek Sroka w brzuchu Lewiatana

  2015-05-12

  Uczta malarska jest pierwszego sortu. Niezwykle żywa wyobraźnie twórcy podsuwa widzowi co krok nowe, zadziwiające kompozycje. A to „Orfeusz” o fizjonomii kolesia z Huty który niejedno ma na sumieniu, niesie z uczuciem przelewającą mu się przez ręce dziewczynę, a to „Wyspy” fragmenty nagiego kobiecego ciała wyłaniające się z wody w wannie, czy „Straż nocna” nawiązująca tytułem do słynnego dzieła Rembrandtha ale jakże inaczej przedstawiona!

 • Felieton "Piórem i pazurem" nr.10. Frank, drags i prima aprilis!

  2015-03-31

  Szwajcarskie banki, ciesząc się pełnym poparciem ze strony władz, nie miały żadnych skrupułów, gdy politycy III Rzeszy nakazywali zajmowanie kont Żydów i przedstawicieli innych podbitych narodów. Dzięki III Rzeszy szwajcarski sektor bankowy dorabiał się ogromnych pieniędzy a pozyskanie dodatkowych sum dla hitlerowców oznaczało dla niego partycypację w wielu zyskownych przedsięwzięciach.

 • Felieton "Piórem i pazurem" nr.9. Happy End, New Year!

  2015-03-31

  Każdy wita Nowy Rok z nową nadzieją. Nowymi postanowieniami. Wszyscy życzymy sobie i innym, by był lepszy niż poprzedni. A jeśli komuś szczęśliwie poprzedni przytrafił sie akurat dobry, na przykład Urząd Skarbowy o nim zapomniał… to co najmniej taki, jak ten który był.

 • Kalendarz TeD dla Ministerstwa Rolnictwa

  2015-02-06

  Na 2015 rok powstała seria kalendarzy dla Ministerstwa Rolnictwa. Kalendarz ścienny, książkowy i kieszonkowy. Kolekcja 12 oryginalnych, zawartych w nich rysunków stała się własnością Ministerstwa.

 • Gang Boom Bang zakwalifikował się do BAFTA!

  2015-01-12

  Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ( British Academy of Film and Television Arts, BAFTA) Gang przeszedł selekcję i pokaże się w Londynie na gali.

 • "IRAN", "La GOMERA", "AUSTRALIA" - cykle malarskie

  2014-12-08

  We wszystkich wymienionych cyklach moja inspiracja w równym stopniu rozwijała się w kontakcie z naturą co z tkanką kulturową poznanych miejsc – sztuką Persów czy Aborygenów. Każdy z tych rejonów ukształtował także zupełnie odmienna strukturę człowieka funkcjonującego w tamtejszych realiach. Obrazy mają być odzwierciedleniem instynktu życia i odwagi człowieka w zetknięciu z naturą oraz przejawem harmonii, która pozwala na wykształcenie się pierwiastka duchowego.
  Realizacja dużych płaszczyzn malarskich ma służyć zapanowaniu nad świadomością odbiorcy.
  Każdy z cykli zostanie zakończony tryptykiem o wymiarze 345 x 190 cm.

 • Felieton "Piórem i pazurem" nr.8. Zmiany.

  2014-10-10

  Zaszły zmiany... ale czy coś się rzeczywiście zmienia?

  Kolejny artykuł dla Nowego Czasu.

Galeria autorska Andrzeja Lichoty. Projekty, pomysły , realizacje.